Sıkça Sorulan Sorular ve Cevaplar

NEDEN ANİMANYA AKADEMİYİ SEÇMELİYİM?

Animanya Farkı ve Tecrübe: 3d animasyon konusunda iddialı olduğumuz kadar eğitim konusunda da iddialıyız. Yılların verdiği tecrübe ile tüm sektör ihtiyaçlarını ve ihtiyaç duyulan sanatçılarda aranan özellikleri biliyoruz. Sektörle ilgili hiçbir sorunuz ve sorununuz yanıtsız kalmayacak.

 

Eğitim Sistemi: Öğretim tarzımız diğer eğitim kurumlarında çok farklıdır. Öncelikle uygulama ağırlıklı, bütünden detaya (tümden gelim) eğitim biçimini benimsiyoruz.

 

Her Öğrenciye Staj: Animanya Animasyon Stüdyosu ve sektördeki diğer firmalarda staj imkanı tanıyarak hayata ve iş dünyasına hazırlıyoruz.

 

En fazla 8 kişilik sınıf: Sınıflar özel ders verilir gibi butik yapıdadır. En az 4 en fazla 8 kişiliktir. Bu sayede eğitmenimiz her öğrenciyle birebir iletişim kurma ve uygulama yapma şansına sahip olmaktadır.

EĞİTİMLERE KATILMAK İÇİN BİR ÖN ŞART VAR MIDIR?

Yaş sınırı: 15 – 18 yaş arası öğrencilerin velileri ile birlikte kayıt yaptırması gerekmektedir.

 

Eğitim düzeyi: Eğitim düzeyiniz ile ilgili herhangi bir ön koşul yoktur.

 

Yazılım Bilgisi: Bazı eğitimlerimizde özellikle ileri seviye eğitimlerde ön koşul olarak yazılım bilgisi (temel 3ds max gibi) istenmektedir. Eğitim bilgilerinin bulunduğu sayfalarda varsa ön koşullara bakabilirsiniz.

BU EĞİTİMLERİN İŞ VE ÖĞRENİM KARİYERİME NE GİBİ BİR ETKİSİ OLACAK?

Tüm eğitmenlerimizin profesyonel olarak sektör deneyimleri vardır. Öğrencileri bu konuda yönlendirmek ve iş bulabilmelerini ya da işlerinde bir farklılık yaratmalarını sağlamak için staj ve uygulama bazlı bir eğitim ve öğretim yöntemi izlemekteyiz.

 

Amacımız farklı ihtiyaçlarla gelen öğrencilere, vereceğimiz eğitimin yanında  sektörün ihtiyaçları, kariyer planlaması, kişisel portfolyo oluşturma gibi konularda da yardımcı olarak yeni meslek ve mesleki kariyerlerine katkıda bulunmaktır.

KAÇIRDIĞIM DERSLERİN TEKRARI MÜMKÜN MÜDÜR?

Ders programı yoğun bir şekilde devam ettiği için aksamadan ilerlemesi gerekmektedir. Bu yüzden ayrıca telafi derslerimiz yoktur. Kaçırdığınız konularda ders arkadaşlarınız ve eğitmeniniz ile görüşüp notları temin edebilirsiniz.

PROGRAMLAR VE ANİMASYON HAKKINDA BİLGİM VAR, EĞİTİMLERE EN BAŞTAN BAŞLAMAK ZORUNDA MIYIM?

Eğitimlerimiz bir sistematik içerisinde kolaydan zora doğru ilerlemektedir. Fakat bütünden detaya doğru bir öğretim yöntemi kullandığımızdan derslerin hepsine katılmanız size bir çok katkı sağlayacaktır. Buna rağmen ilk derslere girmek istemiyorsanız, bu konuda eğitmenlerimiz sizlerle görüşüp yönlendirecektir.

DERSLERE DEVAM MECBURİYETİ VAR MIDIR?

Eğitimimizde devam mecburiyeti olmasa da %80 devam etmeden konuların tam anlamıyla öğrenilmesi çok zordur. Bu yüzden eksiksiz derslere gelmenizi tavsiye ediyoruz.

EĞİTİMLERİNİZ DE ÖĞRENME GARANTİSİ VAR MIDIR?

Evet. Tüm derslerimize eksiksiz katılan ve verilen görevleri (uygulama, staj ve ödev gibi) eksiksiz yapan öğrenciler eğer eğitimleri konusunda şüphe duyuyorlar ise eğitmenler ile birlikte bir değerlendirme ve kıyaslama yapılarak yeni eğitim döneminde ücretsiz olarak tekrar derslere katılabilirler.

SINIFLARDA HANGİ OLANAKLAR VAR?

Sınıflar en fazla 8 kişiliktir. Network, her öğrenci için iş istasyonu, monitör, mouse ve klavye, projeksiyon, perde ve yazı tahtası, çay, kahve 🙂

SINIFLAR KAÇ KİŞİLİK?

Sınıflar özel ders verilir gibi butik yapıdadır. En az 4 en fazla 8 kişiliktir. Bu sayede eğitmenimiz her öğrenciyle birebir iletişim kurma ve uygulama yapma şansına sahip olmaktadır

EĞİTİM İÇİN ALMAM GEREKEN EKSTRA BİR KİTAP YA DA EĞİTİM MATERYALİ VAR MIDIR?

Piyasada olan kitapları alabilirsiniz. Bu konuda bir zorunluluk yok. Öğrencilere gerekli tüm notlar ve eğitim materyalleri tarafımızdan verilecektir.

 

Evinizde rahat çalışma yapabileceğiniz düzeyde bir bilgisayarınız ya da dizüstü bilgisayarınızın olması faydalı olacaktır.

SERTİFİKA YA DA DİPLOMA ALABİLECEK MİYİM?

Evet. Animanya Akademi’den eğitim aldığınıza, eğitim programınıza ve isminize özel hazırlanmış başarı belgesi/sertifika alabileceksiniz.

MEZUN OLDUĞUMDA İŞ OLANAKLARI NELERDİR?

Uygulamalı eğitim ve staj sayesinde işe girmek için portfolyonuz oluşmaya başlayacaktır.

Sektör, nitelikli personel ihtiyaçları ve piyasadaki şirketler hakkında bilgi sahibi olarak mezun olacaksınız.

İş bulabileceğiniz birçok alan vardır. Bunlar:

  • Animasyon şirketleri
  • Prodüksiyon ve film şirketleri
  • TV kanalları
  • Mimari görselleştirme yapan şirketler
  • Endüstriyel ve görsel tasarıma ihtiyaç duyan şirketler
  • Reklam ve iletişim ajansları
  • Yurt içi ve dışı freelancer çalışan

KAYIT DONDURMAK VEYA ÖTELEMEK MÜMKÜN MÜDÜR?

Bu konuda bazı şartlarımız var. Bunlar oluştuğu ve ispatlandığı taktirde olabilir. Bu konuda lütfen iletişime geçiniz.

Diğer sorularınız için lütfen iletişime geçiniz.