Dr. İclal Alev Değim Flannagan

Yönetmen

2007 yılında TRT Haber Animasyon bölümünde ve FOX News, Hartford, Connecticut, A.B.D.’de staj yapmış, 2008 yılında New York Film Academy, New York’ta Sinemada Yönetmenlik sertifika programını tamamlamıştır. 2009 yılında Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım bölümünü birincilik ile bitirdikten sonra aynı bölümde Medya ve Görsel Çalışmalar programında yüksek lisansını tamamlamıştır. Fulbright Bursu kazanarak Southern Illinois Üniversitesinde Kitle İletişimi ve Medya Sanatları programında doktorasını yapmıştır. 2016-2017 yılında Ayvansaray Üniversitesi bünyesinde Plato MYO’da Grafik Tasarımı ve Radyo ve Televizyon Bölümünde ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Görsel İletişim ve Tasarım bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. 2017 yılından beri Doktor Öğretim Üyesi olarak Başkent Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon bölümünde halen çalışmaktadır.

Hüseyin Öztürk

Yönetmen, Karakter Modelleme ve Rigging

Elektrik elektronik mühendisi, teknoloji geek, 1 çocuk babası.

1996 da başlayan 3d animasyon sektöründeki serüveni 2008 de kurduğu Animanya ile devam etmektedir. Şuan Animanya Animasyon Stüdyosunda kurucu ortak ve yönetmen olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Bir çok üniversite, topluluk ve eğitim kurumunda seminerler ve eğitimler verdi, bilgilerini paylaştı.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde öğretim görevlisidir.

Alper Kaya

Yönetmen

1986 yılında İstanbul’da doğdu. Ankara Anadolu İletişim Meslek Lisesi – Radyo Ve Televizyon bölümünden mezun oldu. 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Radyo Televizyon Yayıncılığı bölümü ön lisans programını tamamladı. Aynı yıl Kocaeli Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde Lisans eğitimine başladı. Sınıf arkadaşlarıyla kurduğu “Üç Elma” adlı grupla birçok kısa film ve reklam projesine imza attı. Öğrenim hayatı süresince “Ses Tv“ve “Beyaz Tv” de birçok programda görev aldı. 2012 yılında mezun olduktan sonra Ankara da Sinemedya adıyla kendi yapım şirketini kurdu. 2015 yılında “Öyle Ya Da Böyle” adlı ilk Uzun metrajlı filmini çeken Alper Kaya çalışmalarına Sinemedya çatısı altında devam ediyor. TOBB ETÜ Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.