ANİMANYA AKADEMİ

Profesyonel eğitmenler ve stüdyolarda uygulamalı animasyon ve sinema eğitimleri

Animanya Akademi; hem 3D animasyon hem de sinema/prodüksiyon alanında, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda nitelikli insanlar yetiştirmek amacıyla Animanya Animation Studio ve Sinemedya Yapım işbirliği ile kurulmuştur.

Sinema ve animasyona seyirci kalmak istemiyorsanız Animanya Akademi; hayallerinizi yazmanız, çekmeniz, modellemeniz, karakter yaratmanız ve hayalinizdeki dünyayı ortaya çıkarmanız için sizleri bekliyor.

Animasyon ve sinema sektöründe ileri gelen eğitmen kadrosumuz ile stüdyolarımızda uygulamalı sinema ve animasyon alanında eğitimler veriyoruz.

Animanya Animation Stüdio; özellikle 3D animasyon filmler olmak üzere, prodüksiyon, tasarım, reklam, ve görselleştirme alanlarında uzmanlaşmış bir animasyon stüdyosudur.

Tutkusu animasyon olan kişilerin bir araya gelerek profesyonel bir ortamda projeler geliştirmek istemesi ile Animanya Animation Studio 2008’de kurulmuştur. Hızla büyüyerek Türkiye’nin en büyük animasyon stüdyolarından biri olmayı başarmıştır.

 

Sinemedya Yapım; sinema filmleri, belgesel, tv programları, reklam, tanıtım filmleri ve sahne sanatları alanlarında uzmanlaşmış yapım şirketidir. 2012 yılında kurulan firma kurulduğu yıldan bu yana 300 bölüm üzerinde tv prodüksiyonu, 100’e yakın reklam ve tanıtım filmi çekmiştir.

Sinemaya giren uzun metrajlı sinema filmleri ise 2013 yılında ‘Fal’, 2015 yılında ‘Öyle Ya Da Böyle’, 2016 yılında ‘Sol Şerit’, 2018 yılında ‘Eğreti Gelin Ladik’ filmleridir. Belgesel çalışmaları ise 2012 yılında ‘Likya Yolu’, 2013 yılında ‘Kovan’, 2017 yılında ‘Sanatın 7 Eli’ ve ‘Şefkat Medeniyeti’, 2018 yılında ‘Gurbet Kuşları’ ve ‘Saladan Felaha’, 2019 yılında ‘1919 Bitmeyen Yolculuk’ ve 2020 yılında ‘Kuyudaki Taş’ isimli belgeselleri yapmıştır.

Neden Animanya Akademi?

Uzun yıllardır animasyon ve prodüksiyon sektöründe başarıyla faaliyet gösteren Animanya ve Sinemedya işbirliğiyle eğitim alınında bir ilk!

Sektörün ihtiyaçlarını en iyi o alandaki profesyoneller ve şirketler bilir. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda oluşan açığı nitelikli ve alanında uzman bireyler yetiştirerek kapatmayı hedefliyoruz.

  • Sektörün ihtiyaçlarına yönelik eğitim
  • Sektör profesyoneli eğitim kadrosu
  • Uygulamalı eğitim sistemi
  • Staj ve iş imkanları
  • Stüdyo imkanları
  • Güncel yazılım ve konularla eğitim
  • Butik eğitim merkezi
  • 100% eğitim garantisi

Animanya Akademi Referaslar