Unity3D & Oyun Programlama Eğitimi Açıldı

UNITY3D & OYUN PROGRAMLAMA EGITIMININ AMACI
Eğitimin amacı oyun geliştirme süreçlerine hakim, 2B/3B oyunlar geliştirebilecek seviyede bilgi sahibi olmanızı sağlamaktır. Türkiye ve dünyada 100 Milyar Dolarlık ekonomik büyüklüğe ulasan oyun sektörü diğer sektörleri geride bırakarak hızla büyümektedir. Bu eğitim sayesinde sektörde yerinizi alabilecek ve hayal ettiğiniz oyunları geliştirebileceksiniz.
Güzel ve farklı bir oyun fikri, uygulama marketlerinde öne çıkarak ekstradan reklama ihtiyaç duymadan bir
oyunun milyonlarca kullanıcıya ulaşmasına yeterli oluyor. Eğitimini verecek olduğumuz Unity3D oyun motoru sayesinde oyunlarınızı GooglePlay, Appstore, WindowsPhone, Steam ve Facebook gibi oyun marketlerinde yayınlayabileceksiniz.
Ayrıca arttırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) oyun teknoloji alanlarına yönelik oyunlar geliştirerek teknolojiyi en önden takip edebileceksiniz.
Bu eğitimi tamamladığınızda , oyun sektöründe uzun yıllar çalışarak ve eğitimler vererek sektör deneyimi kazanmış uzman eğitmenler ile Unity3D, C# programlama dili, 3B Simülasyon, AR, VR, 2B/3B fizik, performans ve optimizasyon , ses, animasyon ve kullanıcı arayüzü konularının tamamında orta-ileri seviyede bilgi sahibi olacaksınız.
Oyun gelisştiriciler dijital çağda çok şanslılar!
EĞİTİME KATILIM ÖN ŞARTI
Daha önce hiç oyun yapmamış, hatta program bile yazmamış ancak oyun sektörüne girme heyecanı olanlar dahil herkesi kapsayacak bu eğitimde, temel C# dersleri ile Unity’de script yazarken kullanılması gereken temel kodları öğrenip sonra adım adım sıfırdan PC, Mobil ve Web ortamları için Unity ile nasıl oyun yapılır, tüm detaylarını uygulamalı olarak göstereceğiz. Bu eğitim başlangıçtan ileri seviyeye kadar C#  programlama ve Unity3D programını kapsamaktadır. Bundan dolayı ön yeterlilik aranmamaktadır. Derslere devamlı katılım gösterilmesi ve ödevlerin zamanında teslim edilmesi gerekmektedir.
KİMLER İÇİN UYGUNDUR
“Bende oyun yapmak istiyorum” diyor ve bu isten keyif alıyorsanız, hem çok kazandıran hem de eğlenceli bir kariyere adım atıyorsunuz demektir.
• Bağımsız oyun geliştiricisi olarak çalışmak isteyenler,
• Yurt içi ya da yurt dışındaki oyun firmalarında kariyer sahibi olmak isteyenler,
• Kendi oyun firmasını kurmak isteyenler,
Bu eğitim sonunda Oyun Geliştirme Uzmanı, Oyun Mimarı, Oyunlaştırma Uzmanı ve Oyun Programcısı ünvanına sahip olabileceksiniz.